Linux: Red Hat of Corel

Langzaam maar zeker dwarrelt het stof van de Microsoft uitspraak neer (zie: Soft landing ).
Wij hadden het over Linux verpakker Red Hat en over BeOS, twee alternatieve stuursystemen. Soms kan het gebeuren dat in de drukte op onze tafel we iets leuks doen en vergeten het te melden op de site. Dat gebeurde vorige week toen we BeOS – het mooiste systeem dat ik ooit gezien heb- kochten. Het verdubbelde in een dag en we stapten er weer uit. Zoals altijd zeg je dan tegen jezelf dat je er meer had moeten doen – we deden maar 1/3 van een normale positie. De deal was de vuurdoop van Régis, onze slimste stagiaire, die midden in zijn studie financiële wiskunde zit. Régis is, mede door die wiskunde, nog niet bijgelovig. De meeste traders zijn dat wel. Wij probeerden hem aan te praten dat een eerste trade van die omvang geluk brengt. Hij wil het niet geloven. Dat komt nog wel.

Vandaag kijken we weer naar Red Hat. Dit weekend laadde mijn zoontje thuis het programma op. Vorig weekend legde hij een artikel over BeOS bij me neer. Dat bracht dus geluk. We keken opnieuw naar Red Hat. RHAT heeft een te verwaarlozen omzet van een miljoen of tien. De market cap is ruim $ 7 miljard.

We kijken ook naar Corel. Corel is een Canadees bedrijf met vorig jaar $246 miljoen omzet, die overigens daalt door de concurrentie van Microsoft. Corel ploetert voort. Het maakt Wordperfect en andere met Microsoft Office concurrerende produkten. Nu gaat Corel ook Linux maken. Deze week, op de Comdex show, wordt het nieuwe Linux produkt gedemonstreerd. Het doel is Linux gemakkelijk in het gebruik te maken.

Moeten we Corel (CORL, Nasdaq, $9 7/8) kopen ? Moeilijk te zeggen. Wat gemakkelijk te zeggen is staat al hierboven. De market cap van RHAT is 12 keer zo groot en de omzet is een fractie van die van CORL. Als CORL een goede show heeft stijgt het aandeel of, zoals een belegger het in een Reuters bericht stelde: ” Als het programma tijdens de demonstratie niet in vlammen opgaat zal het aandeel stijgen.”

Vanavond vraag ik Kraland jr (14) om advies. Wacht vooral niet op mij.

Plaats een reactie