Het 5 juli effect

Vandaag ziet alles er beter uit, je zou er haast optimistisch van worden. Europa is een paar procent beter en de VS opent sterk, de Nazz zelfs ruim 3% in de plus, ondanks enigszins tegenvallende werkloosheidscijfers.

De markt was dan ook zwaar ‘oversold’ afgelopen dinsdag, dus een sprong naar boven was te verwachten.We gaan hier niet filosoferen over de dubbele bodem, die nu misschien wel of misschien niet is neergezet. Het meest waarschijnlijk lijkt ons dat er deze zomer, in het kader van de bearmarkt, een hausse van een zo’n 30% komt.

Meer dan een gok is dat niet, daarna verwachten we weer zwaar weer. Dit soort consideraties is natuurlijk weinig waard. Het is wel interessant te kijken hoe de markt in het verleden reageerde wanneer er, vlak voor een belangrijke vrije dag, een paar heel slechte dagen waren, met de dag ervoor, woensdag dus, een stijging.

‘Tradable rally’?
Michael Sokolow heeft dat uitgezocht. Het is de afgelopen 74 jaar dertien keer gebeurd. Op één keer na was de markt de dag erna, vandaag dus, lager: gemiddeld 1,79%. Voor de Nasdaq geldt dat het vijf keer gebeurd is en dat de markt iedere keer lager was, gemiddeld 1,13%.

Dit soort statistieken is leuk voor degenen die er vandaag echt zin in hebben – wijzelf inbegrepen. Betere dollar, hoger het weekend in, misschien een ‘tradable rally’? Of toch voorzichtig blijven? Zeker met het weekend voor de deur. Verkopen in de hausse kan een goede manier zijn om enerzijds te profiteren, anderszijds toch deze cijfers mee te nemen.

Michael Kraland is vermogensbeheerder, beheert een beleggingsfonds en is directeur van een Amerikaans hedge fund. Kraland schrijft zijn columns op persoonlijke titel. Kraland handelt vaak in beleggingen waar hij over schrijft en zijn posities kunnen op elk moment veranderen. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Uw reactie is welkom op
kraland@Inveztor.net.

Plaats een reactie