Er is veel nieuws vandaag en grotendeels slecht behalve sommige items die heel erg slecht zijn, tandje hoger dus.
Het verlies van het vertrouwen in de ING perpetual door branchegenoot KBC is heel erg voor ING. Dat soort dingen zeg je niet zomaar, iedereen verliest nu nog meer vertrouwen. “Pas op met perpetuals” zei iemand tegen me. Welnee, die perpetuals zijn de kanarie in de koolmijn. “Pas op met verzekeraars”, dat is de boodschap.
Vandaag gaan we dus nog wat actie ondernemen op dit gebied. We houden maar één long en dat is de Aegon pref. Die loopt ook terug vandaag maar daar is de situatie wat anders. De Amerikaanse prefs van Aegon zijn cumprefs en hebben voorrang, ook boven Minister Bos. Ze betalen nu een procent of 23 en dat is zorgelijk want als het nog verder gaat, zoals bij de prefs van ABN, die 47% betalen, dan moet je je zorgen maken dat je je geld niet meer krijgt.
Bij ABN hebben we wat minder zicht dan bij Aegon en daar heb je als pref houder ook een zwakke positie. Er zijn wat hoopgevende regeltjes in het prospectus, dat onze vriend en betalend De Kapitalist abonné heeft doorgespit. Maar ABN lijkt ons toch te gevaarlijk.
Terug naar de knakkende markt.
We zijn onder Dow 7500 gesloten en gaan nu richting S&P 740. In Nederland staat de AEX 220 ons toe te grijnzen.
Saab vraagt uitstel van betaling, Chrysler wil samen met GM, JC Penney heeft voor het eerst sinds 5 jaar een verlies en ING zakt door de hoeven.
Maar er zijn ergere dingen. Terwijl we net de verzekeraars hard zien zakken, terwijl iedereen dacht dat die sector al genoeg afgestraft was, gaan we nog een étage lager.
Straks krijgen we de credit cards en de autoleningen nog op de voorpagina en daarna de derivaten en de CDS markt.
In De Kapitalist snellen we u met man en macht te hulp.
U krijgt van ons een nieuwe short en een lijst veilig ogende aandelen.
In de PolderPortefeuille gaan we verder omhoog.
We verkopen wat en vertellen u in De Kapitalist als eerste wat we eruit gaan gooien.
U zult verbaasd staan.
Inmiddels zitten we long goud, short de markt en in steeds minder aandelen.
De depressie is er al, de markt zuigt ons naar beneden, we zitten short.
Kunt u nog knakken ? Knak dan mee.
Long Aegon prefs, short verzekeringen ETF, short Prudential, long goud, short S & P en AEX.